عنوان کامل پایان نامه :

 توسعه گردشگری گیلان با تاکید بر پتانسیل های سرمایه گذاری خارجی

قسمتی از متن پایان نامه :

5گردشگری در گیلان

استان گیلان با مساحت بالغ بر14 هزار کیلومتر مربع و به سبب وضعیت خاص جغرافیایی و استقرار آن در حد فاصل دریا و دامنه شمالی البرز از موقعیتی منحصر به فرد در گستره فلات ایران برخوردار می باشد . چشم اندازهای بدیع از طبیعت زیبای آن در همین مساحت کوچک از تنوع و منابع سرشار فرهنگی و اکوتوریستی سود می برد . از طرفی ساحل دریا ، جلگه های سرسبز ، کشتزارهای یکدست و کرت بندی شده برنج ، باغات چای و مرکبات و تلفیق آن با جنگل های دامنه ای وکوهستانی ، مراتع ییلاقی ، رودها ، تالاب ها و از سوی دیگر تاریخ چند هزار ساله مردم این سرزمین با آیین و سنت های خاص زندگی تالشی ، گیلکی وگالشی و همچنین زبان ، پوشاک ، صنایع دستی ، بازارهای محلی و غیره نمونه های ارزشمندی از توان گردشگری و جهانگردی می باشد که به این خطه معنای بدیعی بخشیده و آن را مساعد برای گردشگری نموده می باشد .(معصومی راد ، 1386، ص59)

 

2 6رابطه گردشگری و اقتصاد

رایج‌ترین نگاه به جهانگردی در جهان معاصر رویکرد اقتصاد محور می باشد .گردشگری یکی از منابع عمده درآمد زایی و ایجاد اشتغال در جهان به شمار می‌آید . جان مینارد کینز ، اقتصاد دان معروف انگلیسی معتقد بود رشد اقتصادی که خود ناشی از سرمایه‌گذاری می باشد در آینده می‌تواند ایجاد اشتغال و درآمد نماید .

جدول 2-2 پیش بینی رشد گردشگری تا سال ۲۰۲۰ سازمان جهانی گردشگریلزوماً نباید درآمدهای حاصله از گردشگری را به خود این صنعت یا خدمات اختصاص داد بلکه بهتر آن می باشد این درآمدها را صرف امور زیربنایی و بنیادی جامعه نمود که در دراز مدت اثرات مثبت خود را بر گردشگری

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

شناخت جاذبه های استان گیلان برای جذب گردشگری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مطالعه اندازه امکانات و زیرساخت های گردشگری استان برای جذب گردشگری

مطالعه راه های جذب سرمایه گذار خارجی